01

Kdo je to Alena Přibylová?

Jako dítě zpívala v pěveckém sboru, kde také hrála na housle a moderovala. Přestože pocházela z hudební rodiny, otec, profesionální trumpetista, ji nechtěl k ničemu nutit, a tak začala hrát na klavír až v 11 letech a na housle ještě o rok později. Přesto byla přijata po dvouapůlletém studiu hry na housle na Pražskou státní konzervatoř jako vyjímečný talent. V 15 letech začala zpívat s taneční kapelou Dekameron a poté dostala nabídku do orchestru Václava Zelinky, se kterým zpívala a hrála sólově na housle až do absolutoria konzervatoře. V této době jí vychází v USA sólové LP s názvem Alena.

Hned po absolutoriu konzervatoře jí nabídl spolupráci Václav Hybš, se kterým se uvedla jako zpěvačka a houslistka v České televizi a poté s V. Hybšem vystupovala 3 roky. Setkává se zde se slavným houslovým virtuosem Josefem Sukem, který jí věnuje svůj part J. S. Bacha a CH. Gounoude Ave Maria.

Další nabídka se nedala odmítnout, proto odchází od V. Hybše do sboru Ladislava Štaidla a po boku Jitky Zelenkové a Lídy Nopové doprovází naši největší hvězdu, Karla Gotta.

S Karlem Gottem absolvovala mnoho vystoupení u nás i v zahraničí a natočila spoustu televizních pořadů. Setkává se zde s výbornými muzikanty , jako např. s Rudolfem Roklem a Felixem Slováčkem, se kterými vystupuje také v komorním triu jako klasická houslistka. Kromě toho začíná točit mnoho sólových písniček v českém rozhlase i televizi, v některých využívá i hru na housle. Točí také ve studiu Karla Svobody píseň Pavla Větrovce a Borise Janíčka s Michaelem Kocábem a Vilémem Čokem s názvem Kus, která zabodovala v tel. Hitšarádě Karla Šípa.

Stává se sólovou zpěvačkou bigbandu F. Slováčka, kapely Kroky Františka Janečka a vystupuje jako host s dalšími orchestry, jako například se Zdeňkem Bartákem ml. a Jiřím Štědroněm, zpívá šansony s Petrem Maláskem v pražské Alhambře, kde se později střídá v programu s Evou Pilarovou. V této době se také setkává s Jiřím Zmožkem, se kterým natočila několik písní pro Československou televizi a hlavně s písní To býval náš song, kterou otextoval Zdeněk Borovec, vyhrává v roce 1986 bronzovou Děčínskou kotvu, cenu novinářů a cenu nejcennější - cenu diváků.

Po mateřské dovolené dostává nabídku do dámské kapely Viktorky, se kterou zpívá a hraje sólově na housle a také moderuje jak v češtině tak v němčině celých 15 let. S Viktorkami natočila mnoho televizních pořadů v České republice i v zahraničí, např. pro ARD a ORF třikrát Musikantenstadl s Karl Moikem, Wernersgrünner Musikantenschenke…

V současné době zpívá swing a staropražské písničky s dámskou kapelou Alaband. Tento pořad také moderuje. Evergreeny 30. – 60.let v neotřelém osobitém pojetí zpívá se svou skupinou Alena Přibylová and her Longhairs.

Jako host vystupuje také s mnoha předními tanečními orchestry.

V pořadu TV Prima Zrcadlo Tvého života se setkává po letech opět s Karlem Gottem, kde po boku Lídy Nopové, Vlasty Kahovcové a dalších zpěvaček vystupuje jako překvapení pro Karla.

Alena Přibylová se též věnuje pedagogické činnosti a je jednou z nejlepších učitelek popového zpěvu u nás.

Je možno si projít její diskografii, zjistit něco víc o její současné kapele Alena Přibylová and her Longhairs, nebo Alenu rovnou kontaktovat.

02
03
04
05
06